Hemen Arayabilirsiniz
Tel: (216) 494 41 07 - 08 Mobil: 0 (535) 766 25 00
HAKKIMIZDA / TARİHÇEMİZ
Adini 15 ve 16.Yüzyillarda avrupalilarin korkulu rüyasi olup dragut diye anilan büyük türk amirali turgut reis’den alan kurumumuzun eğitim geçmişi 2000 li yillarin başina dayanmaktadir.

O tarihlerde başka bir eğitim kurumu bünyesinde sinirli sayida zabitan yetiştirme ve yakinyol dan uzakyol a geçiş eğitimleri vererek başlayan eğitim-öğretim çabalarimiz bugün çeşitli yeterlilikler ve sertifika veren,72 adet kurs açmak için yetkili olan,milli eğitim bakanliği’nin çatisi altinda ve imo’nun aldiği kararlarla uluslararasi düzeyde eğitim verme hedefiyle her geçen gün kendini güncelleme gayretinde bulunan,ulaştirma ve alt yapi bakanliği’nin ön gördüğü esaslar ve standartlara göre çalişan bir özel eğitim kurumu olarak türk denizciliğine eğitim alaninda hizmet vermektedir.

2009 yilindan itibaren, istanbul kabataş ta ki sinirli sayida siniflari olan bir binada eğitimini başka bir isimle sürdürürken 2014 yilindan bu yana da ”turgut reis gemi adami yetiştirme kursu” ismini tescil ettirerek hizmetine devam etmektedir.

2015 yilinda ise halen bulunduğu tuzla içmeler-aydin tepedeki adresinde ayni kat üzerinde yer alan 11 adet derslik 7 adet laboratuvar ve simülatör alani ile idari bölümlerden oluşan çok geniş bir açik hava dinlenme alanina sahip bir yerleşkede faaliyetini sürdürmektedir.
YASAL STATÜMÜZ
1- Eğitim – Öğretim ve kursun ders müfredatları yönünden
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı özel öğretim kurumları genel müdürlüğüne bağlı özel denizcilik eğitimi veren gemi adamları kursudur.

2 -İdari işlemler ve sertifikalandırma yönünden
T.C. Ulaştırma ve alt yapı bakanlığı denizcilik genel müdürlüğüne bağlı özel denizcilik eğitimi veren gemi adamları kursumuza ait sertifikaları ve yeterlilik belgelerini bu bakanlık düzenlemektedir.

3-Uluslararasi geçerlilik Yönünden
Kurumumuz da verilen bütün eğitimlerin sonunda, yapılan kurs bitirme sınavlarında, başarılı olanlara, yukarıda adı geçen iki bakanlığın ilçemizdeki yerel yetkilendirdiği kurumlar, düzenlediğimiz başarı belgelerini onaylayarak uluslararası yasal geçerlilik kazandırırlar. Aynı başarı belgelerinin İngilizce olanları, istenildiği takdirde ayrıca düzenlenebilir.

4-Kontrol denetim ve yoklamalar
Bu kontrol ve denetimler uluslararası denizcilik örgütü IMO‘nun öngördüğü esaslara uygun yetkilendirilmiş kurumlarca periyodik olarak düzenlenerek kurumun kalite standartlarının korunması ve gelişimi sağlanır.

5- Eğitim öğretim için imkan ve kabiliyetlerimiz
Kurslarımızın yerleşkesi, etrafı açık bir alanda, marmaray aydıntepe tren istasyonuna 5 dk yürüme mesafesinde, İETT otobüs durağı karşısında ve karayolu tuzla sahil bulvarı üzerindeki bir yapının üçüncü katında 11 adet derslik 7 adet laboratuvar ve yönetim ve idari birimlerin yer aldığı bir düzen içinde kurulmuştur.

6-yetkili olarak açtığımız kurslar ve verdiğimiz eğitimler:
M.E.B talim terbiye genel müdürlüğünce, IMO standartlarına uygun olarak hazırlanmış ve ulaştırma alt yapı bakanlığı denizcilik genel müdürlüğünce sertifikalandırma şartları belirlenmiş eğitim-öğretim kurs ders konular çeşitli başlıklar altında toplanmış ve teorik eğitim, similatör-labaratuvar eğitimi ve deniz eğitimleri uygulama alanında yapılan uygulama eğitimleri şeklinde planlanmıştır.
zabitan için yönetim ve işletim düzeyinde ve ayrıca sınırlı zabitan ile tayfa düzeyinde eğitim veren 72 adet farklı isim altında açıklanan kursları açmak üzere kurumumuz yetkilendirilmiştir.

7-Yetkilendirilmiş olduğumuz kursların ana başlıkları:
Kurumumuzda açılan kurslar genelde şu başlıklar altında sıralanabilir.